Tadżykistan :  Forum Portalu Górskiego - portalgorski.pl
Forum użytkowników portalu www.tadzykistan.info 
sticky threadTadżykistan - wiza - zaproszenie
Wojtek Karnas ()
30 wrz 2011 - 12:27:09
avatar
rafalk:

Witam! Wybieram się pod koniec sierpnia do Tadżykistanu. Chcę załatwić sobie wizę w Berlinie, przez wysłanie formularza wizowego i paszportu pocztą. Czy ktoś z Was już tak robił, macie jakieś doświadczenia? Drugie pytanie, to czy potrzebuję zaproszenia do Tadżykistanu? W formularzu wizowym jest taka pozycja? Jak również adres pod którym będzie się przebywać. Cel wyjazdu/wizy jest turystyczny. Czy obywatele Polski potrzebują takiego zaproszenia? Najprawdopodobniej chciałbym pojechać do wschodniej części Tadżykistanu (GBAO). Czy w ten rejon potrzebne mi jest zaproszenie? I gdzie mogę załatwić dodatkowe pozwolenie na ten rejon? Dziękuję za wszelkie informacje Pozdrawiam
</br>
</br>

Irek:

Czesc. Wize mozesz zalatwic w Berlinie lub Wiedniu. Trwa to kilka dni zaim bedziesz mugl ja odebrac. Zaproszenie niepotrzebujesz. Po przyjezdzie musisz sie zarejestrowac w OWIR (jezeli bedziesz spal w hotelu ton winien Ci pomoc to zalatwic - 20$ i 15 Somoni). Do GBAO potrzebujesz dodatkowe zezwolenie - czas zalatwiania oficjalnydo 2 tyg. - najlepiejalatwic to wczesnie przez jakas firme, np Asia Travel. Pozdr. Irek.
</br>
</br>

aldabra7:

witam! ja równiez chciałabym napisać co z adresem, pod którym będę przebywać na terenie Tadżykistanu? wybieram się tam we wrześniu br i nie znam żadnego adresu stałego zamieszkania tam. cel to turystyka, no i pewnie będę spać u ludzi z hospitalityclub lub pod namiotem. Czy ktoś może wie co powinno się tam wpisać? Podobnie z zaproszeniem - czy w aplikacji o wizę po prostu zostawić puste miejsce? Pozdrawiam serdecznie!
</br>
</br>

Irek:

Czesc. Wpisz Hotel. I tak potem do OWIR bedziesz cos musiala na miejscu podac - inaczej pierwsza kontrola na drodze i trzeba bedzie dawac spore lapowki. Pozdr. I.
</br>
</br>

aldabra7:

co do OWIRu - słyszałam, że obowiązek meldunkowy już nie obowiązuje, czy to prawda?
</br>
</br>

Irek:

Dopytan na miejscu u zrodel i dam znac.
</br>
</br>

tomek89:

Witam! Wybieram sie w sierpniu do tadzykistanu. I tu jest pytanie do was. Czy wie ktos moze czy na lotnisku oprocz wizy moge tez zalatwic pozwolenie na GBAO? I czy to wszystko odbywa sie na pewno bez zaproszenia (support letter). Z gory dzieki, Tomek
</br>
</br>

Irek:

Potwierdzone z Tadzykistanu: obowiazek OWIR dalej istnieje. W przypadku wiekszosci wiekszych hoteli jest on automatycznie przez nie wypelniany.
</br>
</br>

Irek:

Tomek na lotnisku przyszykuj sie na sporo zamieszania z tym wydawaniem wizy ale da sie zalatwic (czasem mala lapowka ). Pozwolenia na GBAO na lotnisku nie dasz rady. To teren mocna skonfliktowany i trzeba zalatwiac na miejscu w Ministerstwie. Trwa to czasami do dwu tygodni. Pozdr. I.
</br>
</br>

Pozdrawiam,

Wojtek Karnaś

Heartbeat

Szkoła Wspinania Vertical Limits

Zielona Szkoła Tatry



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-30 12:35 przez Wojtek Karnas.


Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
sticky threadArchiwalne wątki 10566 Wojtek Karnas 2011-09-30 12:20
sticky threadTadżykistan - wiza - zaproszenie 9291 Wojtek Karnas 2011-09-30 12:27
sticky threadWiza turystyczna 8047 Wojtek Karnas 2011-09-30 12:31
sticky threadWyjazd do Tadzykistanu 8510 Wojtek Karnas 2011-09-30 12:40


Forum Portalu Górskiego - portalgorski.pl - Statystyka forum

Globalna
Wątki: 1,752, Posty: 9,351, Użytkownicy: 7,312.
Ostatnio zarejestrowany: Natalia Walasiak.

To forum
Wątki: 14, Posty: 56.

Uwaga: publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników strony. Portal Górski www.portalgorski.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.